Zawody

Z okazji 40-lecia powstania Spółdzielni Mieszkaniowej Zarzew serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie:

ZAWODY treningowe OBEDIENCE O PUCHAR ZARZEWA
KIEDY?

3 października 2020r.
Start – godzina 10.00


GDZIE?

Odbędą się w Łodzi, na terenie osiedla Zarzew – boisko koło Przedszkola Miejskiego nr 142 (niedaleko górki), ul. Brzechwy 3.


KOSZT

Opłata organizacyjna – 50 zł.


KATEGORIE

 • Puppy Class (do 6 miesiąca)
 • Bandit Class (6 – 10 miesięcy)
 • Classic 0
 • Brave on 1
 • Brave on 2

REGULAMINY

Obowiązuje regulamin Obedience (regulamin dla szczeniaków na samym dole):

Classic 0

Brave on 1, Brave on 2

Zawody są treningowe, więc będzie troszkę łatwiej (będzie można np. nagradzać psa po wykonanym ćwiczeniu).

Regulamin zawodów


SĘDZIA

Anna Hermińska – czynny zawodnik sportowy od 1997 roku (obedience, frisbee, dawniej agility i flyball), długoletnia przewodniczka psów ratowniczych certyfikowanych przez Państwową Straż Pożarną. Pracuje również z psami na planach filmowych i teatralnych.


ORGANIZATORZY

Spółdzielnia Mieszkaniowa Zarzew,
Małe i DUŻE – domowy hotel dla psów,
GEKONET


ZGŁOSZENIA

Limit miejsc: 30 osób z psami

Zgłoszenia: do 25.09.2020, lub do wyczerpania limitu miejsc pod adresem: https://forms.gle/tWoLASFjvUcZdb6f6


PROGRAM ZAWODÓW:

10.00 – start pierwszego zawodnika

12.00 – 13.00 – pokaz – NIESPODZIANKA; wybór czworonożnego MISS i MISTERA Osiedla Zarzew oraz konkurs na NAJSZYBSZE PRZYWOŁANIE psa. Zapraszamy wszystkich mieszkańców ze swoimi pupilami. Każdy będzie mógł zaprezentować się ze swoim psa bezpłatnie 🙂 . Zgłoszenia na miejscu.

13.00 – start kolejnych zawodników

17.00 – planowane zakończenie zawodów

Uwaga – harmonogram może ulec zmianie, w zależności od ilości zgłoszonych osób.

Wszystkie aktualne informacje na temat zawodów będą zamieszczane na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/940954463074266


Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby się sprawdzić ze swoim pupilem oraz tych, którzy chcieliby tylko pokibicować.


Zapraszamy!


Uwagi:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest akceptacja regulaminu oraz uiszczenie stosownych opłat w wyznaczonych terminach.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z obowiązkiem opłaty całości kwoty.


Regulamin Bandit Class (6 – 10 miesięcy)

 1. Chodzenie przy nodze – para pokonuje trasę po okręgu (trzymając promień), następnie idzie w linii prostej ok 10 metrów. Pies zaczyna i kończy w pozycji zasadniczej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku. Przewodnik może mieć w ręku w trakcie jedzenie/ zabawkę, ale nagradza na końcu).
 2. Przywołanie – przewodnik pozostawia psa odchodzi na ok. 20-25 kroków do wyznaczonego punktu i przywołuje psa na „do mnie” lub „noga”. Pies zaczyna i kończy w pozycji zasadniczej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku. Przewodnik może mieć w ręku w trakcie jedzenie/zabawkę, ale nagradza na końcu).
 3. Omijanie pachołka – przewodnik staje w wyznaczonym miejscu ok. 10 kroków przed pachołkiem, wysyła psa na ominięcie i przywołuje psa na „do mnie” lub „noga”. Pies zaczyna i kończy w pozycji zasadniczej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku. Przewodnik może mieć w ręku w trakcie jedzenie/zabawkę, ale nagradza na końcu).
 4. Zostawanie – przewodnik wybiera pozycję siad/leżeć – odchodzi od psa na 10 metrów, pies musi wytrzymać w pozycji 30 sekund. Pies zaczyna i kończy w pozycji zasadniczej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku. Przewodnik może mieć w ręku w trakcie jedzenie/zabawkę, ale nagradza na końcu).
 5. Socjalizacja – wszystkie psy biorące udział w danej klasie siedzą w jednej linii, przy nodze. Każda para po kolei przechodzi slalomem tam i z powrotem pomiędzy pozostałymi parami Pies zaczyna i kończy w pozycji zasadniczej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku. Przewodnik może mieć w ręku w trakcie jedzenie/zabawkę, ale nagradza na końcu).

Regulamin Puppy Class – do 6 miesiąca:

 1.  Chodzenie przy nodze – 10 kroków w linii prostej (pies może być na lince jednak ta nie może być trzymana w ręku). Przewodnik idzie z psem przy nodze na wyznaczonej linii 10 kroków. (Przewodnik może mieć w ręku i nagradzać w trakcie jedzenie, może również mieć zabawkę, ale nią nagradza na końcu).
 2. Przywołanie – pies może zostać przytrzymany przez pomocnika – przewodnik pozostawia psa odchodzi na ok. 20-25 kroków do wyznaczonego punktu i przywołuje psa na „do mnie” lub „noga”.(Przewodnik może mieć w ręku i nagradzać w trakcie jedzenie, może również mieć zabawkę, ale nią nagradza na końcu).
 3. Omijanie pachołka – przewodnik staje w wyznaczonym miejscu ok. 3 kroków przed pachołkiem wysyła psa na ominięcie i przywołuje psa na „do mnie” lub „noga”. (Przewodnik może mieć w ręku i nagradzać w trakcie jedzenie, może również mieć zabawkę, ale nią nagradza na końcu).
 4. Zostawanie – przewodnik wybiera pozycję siad/leżeć – odchodzi od psa na 2 metry, pies musi wytrzymać w pozycji 30 sekund (przewodnik może mieć w ręku i nagradzać w trakcie jedzenie, może również mieć zabawkę, ale nią nagradza na końcu).
 5. Socjalizacja – wszystkie psy biorące udział w danej klasie siedzą w jednej linii, przy nodze lub przed przewodnikiem. Każda para po kolei przechodzi slalomem tam i z powrotem pomiędzy pozostałymi parami (przewodnik może mieć w ręku i nagradzać w trakcie jedzenie, może również mieć zabawkę, ale nią nagradza na końcu).